Thursday ,09 February 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Комити се мобилизираат, Чкембари се подготвуваат за пат

Комити се мобилизираат, Чкембари се подготвуваат за пат

43
Комитите се мобилизираат за утрешното вечно дерби!
Преку социјалните мрежи, мобилизацијата трае за утрешниот натпревар.

Се очекува повеќе од 800-900 Комити, со песна од Западната трибина да го водат Вардар до нова победа, во борба за титулата.

Вистинси потег прави и Фк Вардар преку Фејсбук, досега додели 100 влезници гратис за утрешниот меч.

Утре на пат тргнуваат и голема група навивачи од Битола, за вистинско дерби, како што доликува.

Дојдете да го бодриме Фк Вардар ! 

Цена на билетот за северната трибина е 100 денари

Нека биде празник на фудбалот !