Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Со Блажевски ќе ги напаѓаме Белорусите

Со Блажевски ќе ги напаѓаме Белорусите

vardarfans-blazevski-makedonija
Според последните информации нашиот најефикасен играч оваа пролет, Дејан Блажевски ќе добие шанса од првата минута на денешната средба, и ќе има задача да постигне гол за репрезентацијата на Македонија, заедно со своите колеги од тимот.

Капитенот на Македонија, и наш играч Томе Пачовски и дефинитивно ќе биде прв избор на голманската позиција и на овој натпревар.

Натпреварот започнува во 20 часот и 45 минути.