Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > (Фото) Пионерите пристигнаа во Боровец

(Фото) Пионерите пристигнаа во Боровец

received_847265452322305Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар  пристигнаа Бугарија, каде од утре ги започнуваат настапите на меѓународниот турнир “Христо Бонев“.

На турнирот учество ќе земат вкупно осум екипи поделени во две групи. Вардар е дел од групата Б, во која се уште и екипите на ЦСКА Софија, Лудогоретц Разград и Стеауа Букурешт. Нашите момци веќе стигнаа во Боровец.