Thursday ,11 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Барсегјан и Хамбарџумјан со настапи за Ерменија
Барсегјан и Хамбарџумјан со настапи за Ерменија

Барсегјан и Хамбарџумјан со настапи за Ерменија

По одличните партии во дресовите на Вардар, селекторот на Ерменија не можеше да ги изостави од почетниот тим двајцата црвено – црни играчи Тигран Барсегјан и Ховханес Хамбарџумјан.

И двајцата Вардарци на вчерашниот натпревар против Романија се најдоа во почетниот тим. Десниот бек на Вардар, Хамбарџумјан ги одигра сите 90. минути исто како и Барсегјан.

Селекцијата на Ерменија може да жали само од овој меч, Романија во 91. минута преку Максим дојде до предност и конечни 1:0. Од 54. минута ерменците играа со играч помалку поради црвен картон добиен на еден нивни играч.

Во понеделник Ерменија на домашен терен ја пречекува селекцијата на Данска.