Saturday ,16 January 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > Македонија У19 одигра нерешено со Црна Гора, настап забележаа четворица вардарци
Македонија У19 одигра нерешено со Црна Гора, настап забележаа четворица вардарци

Македонија У19 одигра нерешено со Црна Гора, настап забележаа четворица вардарци

Фудбалските репрезентации на Македонија и Црна Гора до 19 години одиграа со нерешен резултат, на нивниот втор контролен натпревар.

Селекцијата на Црна Гора први успеаа да го отворат резултатот, но Македонија постигна гол и израмни на 1:1, резултат кој беше и конечен на крајот.

Повторно Мартин Радуловиќ-Величковиќ и Виктор Крстевски се најдоа во стартниот состав, додека во игра ги видовме и Фисник Салиу и Александар Ѓурковски.