Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Вујадин Станојковиќ повика четворица вардарци, за претстојниот тренинг камп на Македонија У16
Вујадин Станојковиќ повика четворица вардарци, за претстојниот тренинг камп на Македонија У16

Вујадин Станојковиќ повика четворица вардарци, за претстојниот тренинг камп на Македонија У16

Македонската фудбалска репрезентација до 16 години во периодот од 13-19.декември ќе одработи тренинг камп во Кичево.

Селекторот на оваа млада репрезентација, Вујадин Станојковиќ, повика и четворица играчи од редовите на Вардар. Се работи за Дарко Сековски, Нуман Ајетовиќ, Алтин Алији и Андреј Величковски.

Сите споменати се дел од помладите пионери на ФК Вардар и се меѓу стартерите во оваа генерација која се наоѓа на првото место во помладата пионерска Супер лига.