Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Којашевиќ раскинува со Вардар?
Којашевиќ раскинува со Вардар?

Којашевиќ раскинува со Вардар?

Вардар и Којашевиќ раскинаа! Црногорскиот репрезентативец Дамир Којашевиќ по се изгледа по репрезентативната пауза нема да се врати во редовите на црвено – црните.

Како што е добро познато Којашевиќ беше интересен за Сараево одреден период, но според новите информации играчот ќе се врати во полскиот шампионат, во тимот на Јагелонија. Којашевиќ и Вардар по се изгледа спогодбено ќе го раскинат договорот. Ова значи дека во Вардар се отвара можност за нов играч странец.

Којашевиќ во Вардар одигра 40. официјални натпревари и постигна 13. голови.