Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Дарко Велковски!
Среќен роденден Дарко Велковски!

Среќен роденден Дарко Велковски!

Играчот на црвено-црниот фудбалски колектив  Дарко Велковски денес го прославува својот 22-ви роденден.  Вардар Фанс на вардаровиот играч и стандардниот член на младата репрезентација на земјава која моментално настапува на ЕП   во  му го честита неговиот роденденот  со желба за нови трофеите и успешни евро настапи со вардарци.

Среќен роденден Дарко Велковски!