Sunday ,22 May 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (Фото) Вардарци спремни за Адмира
(Фото) Вардарци спремни за Адмира

(Фото) Вардарци спремни за Адмира

Вардарци вчера одработија уште два напорни тренинга како подготовка за денешниот пријателски натпревар против австрискиот тим на Адмира. Вардарци вчера тренираа исто така два пати како и заввчера. На тренинзите во Австрија сеуште не е пристигнат Фелипе.

fkv-avstrijaВардар денешниот дуел против Адмира ќе го одигра од 18 часот во близината на Виена.