Sunday ,22 May 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Илиќ Филип
Среќен роденден  Илиќ Филип

Среќен роденден Илиќ Филип

Денес својот 24-ти роденден го прославува голманот на ФК Вардар, се работи за Филип Илиќ. Младиот голман од јануари 2018 година е дел од најтрофејниот клуб во Македонија. Нашата редакција му посакува многу здравје, среќа и успеси со Вардар.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ФИЛИП