Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Дербито во 3 коло на младинските категории, помеѓу Вардар и Пелистер
Дербито во 3 коло на младинските категории, помеѓу Вардар и Пелистер

Дербито во 3 коло на младинските категории, помеѓу Вардар и Пелистер

Во недела, своите натпревари од 3 коло ќе ги одиграат младинските категории на Фк Вардар. Противник е екипата на Пелистер, во вечното Македонско дерби. Помладите пионери и пионери се домаќини, додека кадетите и младинците ќе гостуваат во Битола. Кадетите и пионерите имаат максимални 6 бодови по првите две одиграни кола, додека младинците и помладите пионери вкупно 4 бодови.

Распоредот на одигрување на натпревари на сите Вардарови категории:

1. ФК Вардар ( помлади пионери) – Фк Пелистер ( терен локомотива, недела 10:00 ).

2. ФК Вардар ( пионери) – Фк Пелистер  ( терен локомотива, недела 12:00).

3. Фк Пелистер- ФК Вардар ( кадети)   недела 14:00

4. Фк Пелистер – ФК Вардар ( младинци)  недела  17:00