Sunday ,29 May 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > Виктор Димков: Се надевам на уште многу погодоци оваа сезона
Виктор Димков: Се надевам на уште многу погодоци оваа сезона

Виктор Димков: Се надевам на уште многу погодоци оваа сезона

Во рамките на второто коло од првенството на младинските категории, избраниците на Љупчо Марковски ја остварија првата победа во новата сезона. Совладана беше екипата на Победа од Прилеп, со резултат 3:0. Беќири, Димков и Даци погодија за Вардар. Виктор Димков повторно се наметнува како еден од претедентите за најдобар стрелец во својот тим.

-Мечот помина во најдобар ред за нас, во кој доминиравме во текот на сите 90 минути. Создадовме многу шанси, од кои три реализиравме. Успеав да постигнам гол и се надевам на уште многу погодоци оваа сезона. Ќе работам напорно, уште малку да ја кренам формата. Тука не застануваме, ќе се бориме како и минатата сезона за титула до последната минута, изјави Виктор Димков за нашиот сајт.

Фото: Тк Медиа

Звонко Ивановски