Sunday ,12 July 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Васоски добива стручна помош од екс играчи на клубот
Васоски добива стручна помош од екс играчи на клубот

Васоски добива стручна помош од екс играчи на клубот

Конечно, утре лидерот на табелата во ПМФЛ, Вардар се враќа на тренинг откако доби зелено светло за враќање на зелените терени и подготовка за доигрувањето на сезоната и одбрана на веќе започнатото, а тоа е првото место на првенствената табела.

,,Вардар Фанс” дознава дека на утрешниот прв тренинг, екипата ќе има неколку нови лица. Филип Ивановски, Никола Глигоров и Филип Спасески ќе им бидат од стручна помош на Васоски и Таневски, бидејќи Раденко Бојовиќ и Михајло Костиќ се во Србија, односно сеуште не можат да се вратат во Скопје и на тренинзите на нашиот клуб.

Му посакуваме успешен старт утре на ФК Вардар, кои ќе започне со тренинзи во групи од по неколку играчи.