Thursday ,11 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Друловиќ го објави списокот, повикани тројца вардарци: Пачовски, Глигоров и Брдаровски
Друловиќ го објави списокот, повикани тројца вардарци: Пачовски, Глигоров и Брдаровски

Друловиќ го објави списокот, повикани тројца вардарци: Пачовски, Глигоров и Брдаровски

Денес  Љубинко Друловиќ селекторот на македонската А- репрезентација го објави списокот на фудбалери на кои се повикани  за квалификациските натпревари против Украина и Белорусија.

Мечот со Украина ќе се игра на 9 октомври на арената Филип Втори, а против играме на Белорусија на гости на 12 октомври и двата дуели се закажани со почеток во 20 часот и 45 минути. Ова се  двата  последни натпревари од квалификациите за Е.П во Франција-2016. Од нашиот ФК Вардар тројца фудбалери добија покана од селекторот за овој репрезенативен собир тоа се голманот Томе Пачовски , одбранбениот играч Владица Брадаровски и играчот од средниот ред Никола Глигоров.

ffm