Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Дуел на Блажевски и С.Пандев
Дуел на Блажевски и С.Пандев

Дуел на Блажевски и С.Пандев

Како што е добро познато, утре силите ќе ги одмерат нашиот Вардар и Хоризонт од Турново. Во овие пет воведни кола во ПМФЛ, на листата најефикасни стрелци се издвојуваат двајца играчи во Вардар и Турново. Тоа се: Нашиот играч, а воедно и прв стрелец во шампионатот, Дејан Блажевски, кој има постигнато пет погодоци, од исто толку натпревари, а од другата страна Сашко Пандев, главниот напаѓач на турновци, кој досега има постигнато четири погодоци.

Исто така нашите играчи треба да обрнат вниманите и на новите играчи на Турново Имери и Матуте, кој оваа сезона се од голема важност за овој тим.
Дојдете да го бодриме утре ФК Вардар кон нови победи!

Фото: fkvardar.mk