Friday ,04 December 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Дуелот денес, со пренос на МРТ 1
Дуелот денес, со пренос на МРТ 1

Дуелот денес, со пренос на МРТ 1

За нешто помалку од еден час се враќаат возбудувањата во Првата фудбалска лига на Македонија. На стартот од воведното 12.коло, тимот на Борец го пречекува нашиот Вардар во Велес.

Како што е добро познато, овој натпревар ќе биде одигран по студено време и на вештачка трева. Вардар последен пат како победник се врати од Велес, се надеваме дека така ќе биде и овој пат.

Дуелот кој започнува од 13 часот можете да го проследите низ директен ТВ пренос на МРТ 1.