Saturday ,05 December 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Познат составот, Цветаноски најистурен во формацијата на Вардар
Познат составот, Цветаноски најистурен во формацијата на Вардар

Познат составот, Цветаноски најистурен во формацијата на Вардар

Познат е составот на Вардар за денешниот дуел. Васоски се одлучи да го врати Најденов во почетниот тим, а напаѓачкото трио да го сочинува Цветаноски на местото на Петковски кој остана на клупата за резерви. Останатото, се е исто кога е во прашање почетниот тим.

Првите 11-мина за денешниот дуел против Борец:

126503581_3493680507393605_3264375583711386915_o