Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Филип Дурански го засилува ФК Вардар
Филип Дурански го засилува ФК Вардар

Филип Дурански го засилува ФК Вардар

32 годишниот играч од средниот ред Филип Дурански е седмо засилување за Вардар во летниот преоден рок. Минатата сезона настапуваше за екипата на Скопје а во својата богата кариера има настапувано за екипите на Работнички, Силекс и Турново во Македонија каде има забележано близу 200 настапи во првата Македонска лига, и со интернационално искуство во Славија Прага (Чешка) Севан (Ерменија) Егнатиа (Албанија), Серед (Словачка) и Олимпијакос Никозија (Кипар)
Добредојде во најтрофејниот клуб во Македонија Филип !