Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФК Вардар до четврток ќе тренира во Охрид, следат уште два контролни натпревари
ФК Вардар до четврток ќе тренира во Охрид, следат уште два контролни натпревари

ФК Вардар до четврток ќе тренира во Охрид, следат уште два контролни натпревари

Екипата на ФК Вардар до четврток се наоѓа во Охрид, каде ќе одигра уште два контролни натпревари, по што ќе следи враќање во Скопје.

Црвено-црните ќе тестираат со екипите на Караорман и Егнатија ( Албанија) и на тој начин ќе ги завршат подготовките во Охрид. Досега, Вардар одигра четири контролни натпревари, против Локомотива (3:0), Скопје (0:1), Охрид (0:0) и Пелистер (2:2, на пенали 5:4).

Стартот на новата натпреварувачка сезона во ВМФЛ е закажан за 13.август, кога Вардар ќе гостува кај екипата на Арсими.