Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФК Вардар со две нови имиња : Велковски и Мијушковиќ
ФК Вардар со две нови имиња : Велковски и Мијушковиќ

ФК Вардар со две нови имиња : Велковски и Мијушковиќ

Вардар веќе иде по нови имиња за засилување на ростерот свој официјално три имиња има потпишано , а наскоро  потпишуваат уште  две имиња со што ќе се стигне до бројката од пет нови имиња .

Вистинско засилување за црвено-црните доаѓа од Романтичарите младиот и надежен фудбалер Дарко Велковски . Како што донесува Екипа овој фудбалер ќе потпише верност од три години . Ова е ВИСТИНСКО ЗАСИЛУВАЊЕ  во одбраната на Вардар знаејќи го неговиот квалитет и стандарното место во селекцијата У-21 и тоа што често се наоѓа на спискот на А-селекцијата .

Второто име е Немања Мијушковиќ кој доаѓа од шампионатот на Црна Гора и е избран во иделниот состав за изминатата сезона во шампионатот на оваа балканска земја . И Немања е млад и надежен играч има само 23 години и игра на позицијата штопер .

фото:мкд.мк