Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > Листа на стрелци во младинската екипа на Фк Вардар
Листа на стрелци во младинската екипа на Фк Вардар

Листа на стрелци во младинската екипа на Фк Вардар

Младинците на Фк Вардар завршија со домашните настапи за оваа сезона. Во лигата не беа конкурентен тим за освојување на истата, а во купот испаднаа во полуфиналето од екипата на Шкупи. Ви ја презентираме листата на стрелци во оваа Вардарова генерација.

1.Петар Петковски 10 ( 6-првенство) и (4-куп)

2.Дин Аломеровиќ 9 (сите во првенството)

3.Кристијан Апостоловски 6 (сите во првенство)

4. Ѓорѓи Малов 4 (сите во првенство)

5.Филип Стојановски 4 (2-првенство) и (2-куп)

6.Тони Мирчевски 2 (првенство)

Петар Петковски е најдобар стрелец за оваа генерација, иако беше прекомандуван во првиот тим каде бележеше одлични настапи. Петковски не настапи во последните 7 натпревари за младинците на Вардар