Tuesday ,31 January 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Македонското ”Ел Класико” во најава!

Македонското ”Ел Класико” во најава!

Најголемото дерби во Македонија, дербито помегу Вардар и Пелистер ќе се одигра во недела 22.03 на Националната Арена Филип II.

Не само дерби на теренот, ова ќе биде и дерби на најголемите ривали, и на најголемите навивачки групи во нашиот фудбал, дуел на трибините, помегу Комитите и Чкембарите.

Вардар овој натпревар ќе го дочека на лидерската позиција, додека пак Пелистер сеуште чека на првите бодови оваа пролет.

Се надеваме дека оваа средба ќе се одигра под рефлектори, и пред полни трибини!

Нека биде празник на фудбалот!