Wednesday ,28 October 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Еуромилк е противникот на Вардаровите категории, во четвртото коло
Еуромилк е противникот на Вардаровите категории, во четвртото коло

Еуромилк е противникот на Вардаровите категории, во четвртото коло

Викендов продолжуваат настапите во првенството на младинските категории на Вардар. Противник во 4 коло е екипата на Еуромилк. Помладите пионери и пионерите гостуваат на овој противник, додека кадетите и младинците се домаќини. Очекуваме позитивни резултати на сите наши генерации, за продолжување на добрите резултати, кои ги остваруваат на почетокот од сезоната.

Распоредот на одигрување на мечевите на категориите на Вардар:

1. Фк Еуромилк- ФК Вардар (помлади пионери)  недела 11:00 , терен на цементара.

2. Фк Еуромилк- ФК Вардар (пионери)  недела 13:00 , терен на цементара.

3. ФК Вардар (кадети) – Фк Еуромилк ( сабота 11:00., терен на локомотива).

4. ФК Вардар (младинци) – Фк Еуромилк  ( сабота 13:00, терен на локомотива).