Monday ,06 April 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Играчот на Вардар, Атом Фазлиу, доби награда од општина Куманово, за спортски достигнувања и успеси
Играчот на Вардар, Атом Фазлиу, доби награда од општина Куманово,  за спортски достигнувања и успеси

Играчот на Вардар, Атом Фазлиу, доби награда од општина Куманово, за спортски достигнувања и успеси

34136645_1700088160038023_4056113057884012544_n

Играчот на помладите пионери на ФК Вардар, Атом Фазлиу доби награда и признание за посебни спортски достигнувања и успеси во екипни и поединечни спортски дисциплини на поединци и клубови од општината Куманово. Признанието им го додели Општинскиот сојуз на спортови која секоја години доделува вакви награди. Атом успеа со помладите пионери на Вардар да ја освои шампионската титула во првенството. Тој во црвено-црниот дрес оваа сезона постигна вкупно 10 голови и заврши како втор најдобар стрелец кај помладите пионери на ФК Вардар.

34071680_1700087743371398_2820102494653251584_n

Награди и признанија добија и спортисти од училишниот спорт, пензионери, рекреативни спорти, спортски работници, тренери, новинари и други.

sportisti-18