Tuesday ,18 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (Стрим во живо) Работнички – ФК Вардар 14-00 часот
(Стрим во живо) Работнички – ФК Вардар 14-00 часот

(Стрим во живо) Работнички – ФК Вардар 14-00 часот

Денес на националната арена “Филип втори“ во Скопје екипата на ФК Работнички е домаќин на црвено-црниот состав. ФК Вардар оди на победа бидејќи само триумф во ова градско дерби против “романтичарите“ не остава во трката за одбрана на титулата во првата лига.

 *Од овој дуел  кој почува во 14-00 часот може да проследите директен пренос на следниот ЛИНК