Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > Филевски дел од Македонија У19 за квалификациски турнир

Филевски дел од Македонија У19 за квалификациски турнир

387776927_300254712761622_4250895823101200844_n

Младата репрезентација на Македонија до 19 години отпатува за Полска, каде што ќе биде учесник на квалификацискиот турнир за пласман во елитна фаза.

Селекцијата предводена од Тони Јакимовски се наоѓа во групата 5 и за противници ги доби Германија, Казахстан и домаќинот Полска.

Голманот Никола Филевски е единствениот вардаров играч кој ќе ги брани боите на Македонија на овој квалификациски турнир.