Monday ,28 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Со двете победи во 1/4 и 1/2-фин. ФК Вардар генер.2008 обезбеди меч за пехар
(Фотогалерија) Со двете победи во 1/4 и 1/2-фин.  ФК Вардар генер.2008 обезбеди меч за пехар

(Фотогалерија) Со двете победи во 1/4 и 1/2-фин. ФК Вардар генер.2008 обезбеди меч за пехар

Големо финале во детската лига обезбеди генерацијата на ФК Вардар родени “2008“ година откако попладнево ја совладаа екипата на Фљамуртари. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 4:1. Избраниците на Павел Неделковски, утрово во 1/4фин. беа поуспешни од екипата на Дарданет. Триумфиравме многу убедливо со резултат од 10:1. Со овие две победи обезбедивме меч за злато утре.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33