Saturday ,20 October 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (Фотогалерија) Вардарци дојдоа до првите бодови во групна фаза во историјата
(Фотогалерија) Вардарци дојдоа до првите бодови во групна фаза во историјата

(Фотогалерија) Вардарци дојдоа до првите бодови во групна фаза во историјата

Вчера нашиот ФК Вардар го освои првиот бод во својата историја во рамки на   Лигата на Европа играјќи 1:1 (1:1). Црвено-црниот тим  заслужи да се радува на победа во дуелот со Розенборг, создаде голем број на шанси, но за жал голем дел од нив не ги искористи па така на крајот и двата тима поделија по еден бод.

1 2 5 6 7 7d 8 8c 9 11c 12 13 14 14f 15 16 17 18 19 20 20v 21 22 22f 23 23d 24 24f 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 66