Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (Фотогалерија) Дождот не го спречи “фудбалскиот танц“ на ФК Вардар генер.2007
(Фотогалерија) Дождот не го спречи “фудбалскиот танц“  на ФК Вардар генер.2007

(Фотогалерија) Дождот не го спречи “фудбалскиот танц“ на ФК Вардар генер.2007

Вчера  на терените на Фудбалската федерација на Македонија во Ново Лисиче се одигра ново коло во детската лига. ФК Вардар во генерацијата родени 2007 која ја води Томче Трајановски денес одигра еден дуел, во кој се сретна со тимот на ФК Македонија Ѓорче Петров. Во оваа средба црвено-црните дојдоа до висока победа со резултат 9-1 (4-0).

1 1x 2 3 3c 3d 4 4f 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 17 18 20 22 23