Monday ,21 January 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) ФК Вардар (1) генер.2005 го совлада Шкупи во дуел од детската лига
(Фотогалерија) ФК Вардар (1) генер.2005 го совлада Шкупи во дуел од детската лига

(Фотогалерија) ФК Вардар (1) генер.2005 го совлада Шкупи во дуел од детската лига

Вчера   на терените на Фудбалската федерација на Македонија  се одиграа дуелите од детската лига во осмото пролетно коло. ФК Вардар генер.2005 одигра два дуели во кој забележа една победа и еден пораз. Вардар (1) генер. “2005“ дуел се сретна со Шкупи, во овој дуел црвено-црниот тими го победи ривалот со  6-3 (1-0).0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 155