Sunday ,09 August 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Вардар е најефикасниот тим оваа сезона во СЕХА-лигата
(ВИДЕО) Вардар е најефикасниот тим оваа сезона во СЕХА-лигата

(ВИДЕО) Вардар е најефикасниот тим оваа сезона во СЕХА-лигата

Вардар успеа да ја одбрани титулата во СЕХА-лигата, со триумфот во големото финале против екипата на ППД Загреб. Во текот на целата сезона одигравме 20 натпревари, на кои забележавме 19 победи 1 нерешен резултат и ниту еден пораз. Црвено-црните можат да се пофалат со податокот и дека постигнаа најмногу голови оваа сезона во СЕХА-лигата и тоа вкупно 624 погодоци.

Погледнете го видеото со петте најфикасни тимови во ова натпреварување.