Saturday ,31 July 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (Фотогалерија) Пом.пионери на ФК Вардар стигнаа до својата 22 првенствена победа
(Фотогалерија) Пом.пионери на ФК Вардар стигнаа до својата 22 првенствена победа

(Фотогалерија) Пом.пионери на ФК Вардар стигнаа до својата 22 првенствена победа

Помладите пионери на ФК Вардар стигнаа до својата 22 победа во првенството, откако на теренот на Академијата ја совладаа екипата на Победа од Прилеп со резултат од 2:0. Двата гола беа дело на Георг Стојановски.

Погледнете ја фотогалеријата од овој дуел.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15