Sunday ,09 August 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фото+Видео) Роденденски подарок за кадетката Дамјановска во Никшиќ и прослава на 1/2финалето
(Фото+Видео) Роденденски подарок за кадетката Дамјановска во Никшиќ и прослава на 1/2финалето

(Фото+Видео) Роденденски подарок за кадетката Дамјановска во Никшиќ и прослава на 1/2финалето

Кадетките на екипата на ЖРК  Вардар на турнирот во Црна Гора  (Никшиќ)   започнаа со пораз. Тие се доведоа во ситуација иако подобри да впишат пораз и да им требаат две победи од два меча за пласман во полуфиналето. Нашите црвено-црни девојки покажаа храброст  го прифатија предизвикот и со  две победи  обезбедија полуфинале. Во него ривал  екипа на ЖРК Будуќност. По крајот на овие искушенија дојде време за одмор.

77

На вечерата тие со роденденски подарок, торта и песна и го честитаа роденденот на нивната соиграчка   Катерина Дамјановска. Воедно го прославија и пласманот во полуфиналето, кои и е подарок плус на оваа млада ракометна надеж.