Wednesday ,12 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > (Фотогалерија) Младинците на ФК Вардар го “потопија“ Милано
(Фотогалерија) Младинците на ФК Вардар го “потопија“ Милано

(Фотогалерија) Младинците на ФК Вардар го “потопија“ Милано

Вчера младинците на Фудбалскиот клуб  Вардар на убедлив начин се вратија на победите во лигата, откако  на теренот на Академијата на ФК Вардар во Градски Парк  убедливо ја поразија екипата на Милано. Црвено-црните броеа до 7 на овој натпревари, за убедлив триумф од 7:0.

1 2 2s 3 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 17c 17l 18 19 20 20h 21 22x 23 28 29 30 31 32 33 34