Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) Матерсбург не совлада со минимални 1-0 на подготвителен меч

(ФОТО) Матерсбург не совлада со минимални 1-0 на подготвителен меч

Вчера на  третиот пријателски дуел на подготовките во Австрија, нашиот ФК Вардар го доживеа вториот пораз. Во Унтершитцен тимот на Матерсбург победи минимално со 1:0. Ние наредивме два пораза по ред на подготовките, се надеваме дека во продолжение од сезоната ќе ја подигнеме формата.

g g0 g1

g6 g7 g8 g2 g2a g3 g4 g5g9