Thursday ,13 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > 1/2 финале: „Гази Баба Куп“ ФК Вардар генер. 2006 подобра од Шкендија
1/2 финале: „Гази Баба Куп“ ФК Вардар генер. 2006 подобра од Шкендија

1/2 финале: „Гази Баба Куп“ ФК Вардар генер. 2006 подобра од Шкендија

Генерацијата 2006 на Филип Спасески со трофеј ја започна новата сезона, откако го освои турнирот „Гази Баба Куп“.

На целокупниот турнир одигравме вкупно пет натпревари и забележавме исто толку победи. Во полуфиналето ја победивме екипата на Шкендија (1:0). Погледнете фотогалерија токму од овој дуел кој се одигра на теренот во населбата Јане Сандански.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21