Thursday ,28 May 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Генерацијата 2007 на ФК Вардар одигра мечеви со Албарса и Кул
(Фотогалерија) Генерацијата 2007 на ФК Вардар одигра мечеви со Албарса и Кул

(Фотогалерија) Генерацијата 2007 на ФК Вардар одигра мечеви со Албарса и Кул

Генерацијата 2007 на ФК Вардар во саботата одигра два натпревари во рамките на детската лига, на кои оствари победа и нерешен резултат. Вардар (1) ремизираше во дуелот со Албарса (2:2), додека Вардар (2) го победи Кул (4:0).

Погледнете фотографии од двата натпревари на младите вардарци.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25