Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Шампионската генер. “2007“ на ФК Вардар под водство на “Чунга Лунга„ ги стартуваше подготовките за новата сезона
(Фотогалерија) Шампионската генер. “2007“ на ФК Вардар под водство на “Чунга Лунга„ ги стартуваше подготовките за новата сезона

(Фотогалерија) Шампионската генер. “2007“ на ФК Вардар под водство на “Чунга Лунга„ ги стартуваше подготовките за новата сезона

Генерацијата на ФК Вардар родени “2007„ година ги стартуваше подготовките за новата натпреварувачка сезона. Генерацијата која успеа три години по ред да стане шампион на Македонија, во новата сезона ќе има нов тренер, тоа е Горан Петрески или популарниот “Чунга Лунга„, кој ќе се обиде да го подигне нивото на игра кај нашите млади надежи.

Погледнете ја нашата фотогалерија од вчерашниот тренинг на генерацијата “2007„ на ФК Вардар.

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 39273403_1815027368544101_1082608229931810816_n39310515_1815107305202774_1511580410880983040_n39345260_1815107355202769_6044863214364131328_n39454559_1815107235202781_367327108055171072_n 39454274_1815027288544109_5058226148920524800_n