Thursday ,28 May 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Генерација 2011 одигра мечеви во детската лига против Бутел и Аеродром
(Фотогалерија) Генерација 2011 одигра мечеви во детската лига против Бутел и Аеродром

(Фотогалерија) Генерација 2011 одигра мечеви во детската лига против Бутел и Аеродром

Најмладата генерација на Вардар која е дел од детската лига, тоа е се играчи родени 2011 година во текот на вчерашниот ден одиграа два меча. Вардар (1) победи во дуелот со Бутел (5:3), додека Вардар (2) одигра со нерешен резултат (3:3) против екипата на Аеродром.

Погледнете фотографии од двата натпревари.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17