Monday ,25 March 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Фото: Со шал од Вардар, на дуел Валенсија – Алавеш

Фото: Со шал од Вардар, на дуел Валенсија – Алавеш

29138280_1773743569349560_915000712_n

Некогашниот играч на “црвено – црните Хорхе Хименез, не го заборава својот некогашен тим Вардар. Шпанецот вчера присуствуваше на дуел од првата шпанска лига, на „Местања”, каде Валенсија го пречека  и победи со 3:1 тимот на Алавеш.

Хименез се фотографираше со шал од Вардар и потсети дека не го заборава престојот во Македонија и тимот на Вардар.