Thursday ,28 May 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 > (Фотогалерија) Вардар го доби кадетското фудбалско дерби против Шкендија
(Фотогалерија) Вардар го доби кадетското фудбалско дерби против Шкендија

(Фотогалерија) Вардар го доби кадетското фудбалско дерби против Шкендија

Кадетите на ФК Вардар стигнаа до шесттата победа сезонава, откако во дербито ја победија екипата на Шкендија. Нашите надежи славеа со резултат 2:1, со двата гола на Леонид Игнатов. Со овој триумф се израмнивме по бројот на освоени бодови со екипата на Шкендија.

Погледнете ја фотогалеријата од овој дерби меч во кадетската-супер лига.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 74432636_444763836231190_3578090237290610688_o 77098052_444763659564541_507190841148702720_n 78056559_444763879564519_3541826896402579456_o