Wednesday ,12 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > (ФОТО) Ниту снегот не претставува проблем за младинците на ФК Вардар, кои утрово го одработија својот тренинг
(ФОТО) Ниту снегот не претставува проблем за младинците на ФК Вардар, кои утрово го одработија својот тренинг

(ФОТО) Ниту снегот не претставува проблем за младинците на ФК Вардар, кои утрово го одработија својот тренинг

Ниту снегот не е пробем за младинците на фудбалскиот клуб Вардар, кои се подготвуваат за пролетниот дел од сезоната, кој требаше да стартува овој викенд, но е одложен за една недела, поради лошите временски услови. Утрово нашите надежи кои во пролетниот дел од клупата ќе ги води Бобан Бабунски и неговиот помошник Раденко Бојовиќ го одржаа својот тренинг на Академијата. Како што е познато со нив тренираат и играчите од првиот тим, Ховханес Хамбарџумјан и Дарко Велковски.

Погледнете ја фотогалеријата од утринскиот тренинг на младинците на ФК Вардар.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20