Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) Посетено и третото училиште, фудбалерите на Вардар ги посетија учениците од “Невена Георгиева-Дуња“
(ФОТО) Посетено и третото училиште, фудбалерите на Вардар ги посетија учениците  од “Невена Георгиева-Дуња“

(ФОТО) Посетено и третото училиште, фудбалерите на Вардар ги посетија учениците од “Невена Георгиева-Дуња“

Фудбалерите на шампионот  Вардар ја имаа третата посета на училиште неделава. Тие денеска го посетија основното училиште „Невена Георгиева – Дуња“ во  Кисела Вода. Тие претходно беа изминативе денови во  посета на  средното училиште „Васил Антевски-Дрен“ и основното училиште „Кирил Пејчиновиќ“.

m

На денешната средба со основците присуствуваа голманот Филип Гачевски, Ховханес Хамбарџумјан, Дарко Велковски, Владица Брдаровски, Благоја Љамчевски, Ацо Стојков, Петар Петковски, Влатко Грозданоски, Христијан Денковски, Горан Попов и помошниот тренер Александар Влахо. Стандардно за вакви средби со домаќините играа фудбал, се фотографираа и поделиа  реквизити  и се разбира  ги поканија на дербито за титулата со Шкендија.

m2 m4