Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (ФОТО) Церемонија од доделување на трофејот и златните медали за вардаровата генер. ‘“2004“ после освојување на купот
(ФОТО) Церемонија од доделување на трофејот и златните медали за вардаровата генер. ‘“2004“ после освојување на купот

(ФОТО) Церемонија од доделување на трофејот и златните медали за вардаровата генер. ‘“2004“ после освојување на купот

Генерацијата на ФК Вардар родени “2004“ година успеа да ја освои двојната круна за оваа натпреварувачка сезона, откако триумфираше и во финалето на купот против екипата на Шкендија. На стадионот “Билјани Извори“ во Охрид, избраниците на Кралевски во финалниот дуел беа подобри од екипата на Шкендија, дури по изведување на удари од белата точка, откако во регуларниот дел мечот заврши со нерешен резултат 2:2. Оваа генерација е единствената која оваа сезона ќе успее да освои двојна круна.

Погледнете неколку фотографии од свечената церемонија на додечување на медалите и трофејот за шампионот, тоа е екипата на Вардар.

1 2 3 4 5 6-2