Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Долг беше патот и оваа сезона до пласманот на РК Вардар, на Ф4 турнирот во Келн
(ВИДЕО) Долг беше патот и оваа сезона до пласманот на РК Вардар, на Ф4 турнирот во Келн

(ВИДЕО) Долг беше патот и оваа сезона до пласманот на РК Вардар, на Ф4 турнирот во Келн

Вардар втора последователна сезона ќе игра на завршниот турнир во Келн, каде ќе се обиде да ја одбрани Европската титула. Долг беше патот и оваа сезона до пласманот на Ф4 турнирот во Келн. Во најсилната гупа одигравме 14 натпревари на кои забележавме 9 победи, 3 нерешени резултати 2 порази, што беше доволно да се обезбеди првото место во групата, кое носеше директен пласман во четвртфиналето од Лигата на Шампионите. Во оваа елиминациска рунда го елиминиравме тимот на Кил, откако по една победа им припадна на двата тима, но поради повеќе постигнати голови на гостински тере, Вардар беше тимот кој се пласираше во полуфиналето.

Како ЕХФ го прикажа патот на црвено-црните до Ф4 во Келн, можете да погледнете на линкот, ТУКА.