Wednesday ,30 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) ФК Вардар генер. 2007 го победи Работнички и се пласираше во 1/2 финалето
(Фотогалерија) ФК Вардар генер. 2007 го победи Работнички и се пласираше во 1/2 финалето

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. 2007 го победи Работнички и се пласираше во 1/2 финалето

Генерацијата 2007 на ФК Вардар ќе игра во полуфиналето на турнирот „Гази Баба Куп“ откако во 1/4 финалето го победи градскиот ривал, тимот на Работнички.

Противникот прв успеа да го отвори резултатот и да поведе со 0:1, но Вардар до крајот на мечот се врати и со погодоците на Грашески и Младеновски да победи со конечни 2:1.

Погледнете ја нашата фотогалерија од овој дуел, кој се одигра на терените на ФФМ.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22