Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > Комити > (ФОТО) Вечерва спектакл на „Комити“
(ФОТО) Вечерва спектакл на „Комити“

(ФОТО) Вечерва спектакл на „Комити“

Најверната поддршка на ФК Вардар го најави дербито со Пелистер во недела на еден ретко виден начин. Приврзаниците на „црвено-црните“ направија факлијада, а потоа со песна ги поздравија и фудбалерите на Вардар и им дадоа мотивација, кој исто така беа присутни на стадионот.

Да потсетиме дека е успешна и акцијата ,,Купи билет за спас на ФК Вардар”, па по тој повод и беше оваа организација на навивачите.

151619185_482126929461138_671330210884508292_n

Вардар во недела го пречекува Пелистер од 14 часот, а навивачите порачаа дека сакаат победа.