Sunday ,11 June 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Трофејот од купот во рацете на Вардарци од генерација “2003“
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Трофејот од купот во рацете на Вардарци од генерација “2003“

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Трофејот од купот во рацете на Вардарци од генерација “2003“

Двојна титула за генерацијата “2003“ на фудбалскиот клуб Вардар. Избраниците на Томче Трајановски вчера во големото финале на купот ја победија екипата на Академија Пандев и на тој начин ги обединија двата трофеи. Заслужена победа за црвено-црните со оглед дека имаа контрола на играта во текот на целиот меч. На крај славевме со резултат 3:1.

Погледенте ја фотогалеријата од доделување на медалите и трофејот за Вардарци

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20