Monday ,28 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Остана уште една пречка за трофејот, ФК Вардар генер. “2006“ ги победи Неготино и ЛГ Битола и обезбеди финале
(Фотогалерија) Остана уште една пречка за трофејот, ФК Вардар генер. “2006“ ги победи Неготино и ЛГ Битола и обезбеди финале

(Фотогалерија) Остана уште една пречка за трофејот, ФК Вардар генер. “2006“ ги победи Неготино и ЛГ Битола и обезбеди финале

Вардаровата генерација родени “2006“ година успеа да се пласира во големото финале на детската лига. Денес избраниците на Сашо Јанев во 1/4 финалето ја победија екипата на ГФК Неготино (7:2), додека во 1/2 финалето бевме подобри од ЛГ Битола (4:1).

Погледнете ја фотогалеријата од двата натпревари на нашите млади надежи

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34200008_1702068129840026_621370356279541760_n 34382042_1702068053173367_1181088810667081728_n