Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Избраниците на Сашо Јанев ја поминаа последната пречка, ФК Вардар генер. “2006“ се пласира на завршниот турнир
(Фотогалерија) Избраниците на Сашо Јанев ја поминаа последната пречка, ФК Вардар генер. “2006“ се пласира на завршниот турнир

(Фотогалерија) Избраниците на Сашо Јанев ја поминаа последната пречка, ФК Вардар генер. “2006“ се пласира на завршниот турнир

Вардаровата генерација родени “2006“ година успеаа да обезбедат пласман на завршниот турнир во детската лига, откако ја поминаа и последната пречка во елиминацискиот дел. Противник ни беше екипата на Форца, која полесно од очекувањата ја совладавме со резултт од 7:1.

Погледнете ја фотогалеријата од овој дуел.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 33899636_1699124836801022_4433240649948463104_n